شرکت آردا فرانسه از سال 1966 فعالیت خود را در زمینه مسائل زیست  محیطی و تصفیه فاضلاب سلولزی آغاز نمود اوج گرفتن مشکلات مربوط به آلودگی منابع آب و هوا از دو دهه اخیر و همچنین ضعف رایج ضد عفونی ، توجه این شرکت را به روشهای جدید و موثر منطبق با محیط زیست معطوف نمود.
آخرین دستاورد در زمینه ضد عفونی ، روش پرتو دهی و استفاده از گاز ازن می باشد که طبیعت نیز از این دو عامل جهت کنترل و ازبین بردن آلودگی ها استفاده می نمایند.
شرکت شکوفان توسعه نماینده انحصاری آردا در ایران ، اهداف خود را بر پایه ضد عفونی آب و هوا و نیز گند زدایی و فاضلاب با این دو روش زیست محیطی قرار داده ، و با اخذ نمایندگی خارج اقدام
به طراحی و ساخت دستگاههای گند زدایی  در حد استانداردهای بین المللی در ایران نموده است.
فعالیت های روز افزون بشر بویژه در صنعت ، روز بروز بر آلودگی منابع آب افزوده و در مقیاس بزرگتری سبب آلودگی هوا نیز است .

بر اساس مطالعات و بررسی های انجام شده توسط پژوهشگران ، پرتودهی فرابنفش یکی از رایج ترین روشهای از بین بردن میکرو ارگانیسم های هوازی و غیر هوازی بوده و گاز ازن نیز یکی از قویترین اکسید کننده ها می باشد . ازن آلاینده های شیمیایی را اکسید کرده و آنها را به ترکیبات اولیه و بی ضرر تبدیل می کند . بهمین دلیل کاربرد پرتو دهی فرابنفش و گاز ازن در زمینه تصفیه و ضدعفونی صنایع آب و هوای آلوده از دیر باز مورد توجه قرار گرفته و بطور روز افزونی استفاده می شود .

هم اکنون شرکت شکوفان توسعه مفتخر به ارائه خدمات زیر به مشتریان عزیز می باشد :
1- انجام خدمات مشاوره ای در مورد سیستمهای تصفیه و ضدعفونی آب و هوا ، سطوح و فاضلاب .
2- طراحی و ساخت دستگاه تصفیه و ضدعفونی هوا در مکان هایی  که به فضایی عاری از میکرو ارگانیسم (آسپتیک) نیاز دارند مانند صنایع غذایی ، دارویی ، پزشکی ، منازل و ...
3- طراحی و ساخت دستگاههای تصفیه ضدعفونی آب برای مصرف در مناطقی که از آبهای سطحی یا چاه استفاده می کنند . مانند باغها ، ویلاها و غیره . این دستگاهها که بصورت واحدهای پیش ساخته و آماده نصب می باشند ، بویژه در مناطقی که با مشکل آلودگی میکروبی منابع آب روبرو بوده و به کیفیت بیولوژیکی آن اطمینان ندارند کاربرد سبزایی دارد .
4- طراحی و ساخت دستگاههای ضدعفونی آب بر اساس نیاز مشتری جهت بکار بردن در صنایع مختلف و تصفیه خانه های آب آشامیدنی شهرها و شهرکها .
5- طراحی و ساخت دستگاههای گند زدایی جهت بکار بردن در تصفیه خانه استخر و جکوزی .
6- طراحی و ساخت دستگاههای گند زدایی جهت بکار بردن در تصفیه خانه های فاضلاب صنایع مختلف شهرها و شهرکها .
7- طراحی و ساخت دستگاههای تولید گاز ازن در اندازه های مختلف .

در زمینه تصفیه و ضدعفونی هوا ، شرکت با استفاده از فن آوریهای نوین اقدام به تولید دستگاههای متنوعی از جمله تصفیه و ضدعفونی کننده هوا با استفاده از فیلتراسیون ، پرتوفرابنفش و گاز ازن و ضدعفونی کننده سطوح توسط پرتو فرابنفش به تنهایی یا بهمراه گاز ازن